Kas yra mind map ir kaip jį padaryti?

Kas yra mind map?

Ar pastebėjote, kad šiuolaikinė karta (angliškai vadinama millenial) nebeskaito knygų, o mokosi naudodami vaizdines priemones?

Viena iš tokių priemonių – mind map, kuris leidžia tekstinę informaciją paversti vaizdine ir padaryti labiau suprantama ir įsimenama.

Mind Map technika padeda padaryti didelį šuolį žmonių kūrybingumui. Mind Map kūrimas padeda studijuojančiam sudėtingas disciplinas sukoncentruoti dėmesį ir įtraukti tiek kairį, tiek dešinį smegenų pusrutulį.

Kuriant Mind Map, naudojame skirtingas spalvas, planuojame erdvinį išdėstymą, sudėtingus sakinius paverčiame paprastais žodžiais ar schemomis, labai daug naudojame vizualaus proto, čia pat dalyvauja ritmo ir intuicijos elementai.

Tony Buzano (Mind map kūrėjas) tapo vienas kūrybiškiausių žmonių, be to jis organizavo pirmuosius įsiminimo pasaulio čempionatus, ir visi pasaulio čempionai vienaip ar kitaip naudoja Mind Map. Tai jiems duoda milžinišką privalumą prieš kitus žmones. Mind Map technologija dėstoma universitetuose, mokyklose.

Stambiausios pasaulio korporacijos taip pat naudoja Mind Map, kaip viena iš efektyvių informacijos kaupimo ir perdavimo instrumentų. Visas pasaulis atsigręžia į vizualinio proto galimybes. Stambiausi pasaulio laikraščiai paskelbė 21 amžių, kaip dešinio pusrutulio amžių. Atsirado nauja disciplina – infografika, kurios tikslas pateikti sudėtingą informaciją kaip galima aiškiau ir paprasčiau.

Taigi, atrodo pasaulis tik dabar ima suvokti esmę sakinio, kad vienas paveiksliukas atstoja 1000 žodžių. Tačiau egzistuoja viena didele problema – Mind Map ir kitos infografiko priemonės puikiai tinka tam, kad geriau sistematizuoti ir įsiminti deklaratyvinę informaciją.

Labai lengva paimti ir perrašyti vadovėlį, kur parašyta kas susidaro ir iš ko, perteikti Mind Map pagalba, ir kai jūs skaitote vadovėlį, jūs galite palengvinti jo įsisavinimą tiesiog pavertę tą turinį į užrašų knygą Mind Map. Tai leis jums greitai įsisavinti ir išmokti informaciją ir, jei reikia, išlaikyti egzaminą. Tačiau Mind Map ar bet kuri kita infografikos priemonė nelabai ką padės norint įsisavinti procedūrinę informaciją. Pvz. pareigybinę instrukciją būtų labai sunku pavaizduoti MindMap pagalba, net jei jūs tai padarysite, jūs atsiminsite punktus, bet tai nepadės įsisavinti pačios veiklos, nes tam, kad efektyviai stimuliuoti efektorius – smegenims reikalingas algoritmas. Išeitis – Drakon kalba.

Kviečiu apie ją išgirsti mano seminare apie verslo procesų supaprastinimą ir optimizavimą. Daugiau apie seminarą čia

Leave A Response

* Denotes Required Field