Kodėl kompiuteriai jau aplenkia mūsų smegenis?

Kodėl kompiuteriai jau aplenkia mūsų smegenis?

Šiandien dalinuosi su jumis vaizdo įrašu apie tai, kad mūsų smegenis jau lenkia kompiuteriai ir jų algoritmai

Laikui bėgant mokslininkai pastebėjo panašumų tarp žmogaus nervų ląstelės – neurono, ir genialių žmonių užrašų. Paaiškėjo, kad smegenims žymiai natūraliau susisteminti medžiagą būtent radialiniu būdu: centrinė idėja – prioritetinės temos – antros, trečios ir ketvirtos eilės informacija.
Pirmasis informaciją susisteminęs ir pasauliui pateikęs žmogus buvo Tony Buzanas. Tai jis sugebėjo susisteminti ir standartizuoti užrašytą technologiją – sukurti minčių žemėlapį, angl. Mind Map. Tuomet paaiškėjo puiki žinia: tokius genialius užrašus gali išmokti rašyti bet kuris žmogus. O juos rašydamas bet kuris iš mūsų turime galimybę žymiai greičiau ir kokybiškiau susisteminti didelius kiekius informacijos.
Be to, Mind Map’o technika padeda gerokai sustiprinti kūrybingumą. Studijuojantiems sudėtingas disciplinas Mind Map’o kūrimas padeda sukoncentruoti dėmesį ir įjungti tiek kairįjį, tiek dešinįjį smegenų pusrutulį. Kurdami Mind Map`us naudojame skirtingas spalvas, planuojame erdvinį išdėstymą, sudėtingus sakinius paverčiame paprastais žodžiais ar schemomis, įjungiame vizualinį mąstymą, pasitelkiame ritmo ir intuicijos elementus.
Tony Buzan’as tapo vienu kūrybingiausių žmonių. Be to, jis organizavo pirmuosius įsiminimo pasaulio čempionatus, o visi pasaulio čempionai vienaip ar kitaip naudoja Mind Map`us. Tai jiems suteikia milžinišką privalumą prieš kitus žmones. Mind Map`o technologija dėstoma universitetuose, mokyklose.
Didžiosios pasaulio korporacijos taip pat naudoja Mind Map`us, kaip vieną efektyviausių informacijos kaupimo ir perdavimo instrumentų. Visas pasaulis atsigręžia į vizualinio mąstymo galimybes. Įtakingiausia pasaulio spauda paskelbė 21 amžių dešiniojo pusrutulio amžiumi. Gimė nauja disciplina infografija , kurios tikslas – sudėtingą informaciją pateikti kaip galima aiškiau ir paprasčiau.

Panašu, kad pasaulis tik dabar ima suvokti posakį „vienas vaizdas atstoja tūkstantį žodžių“. O mes galime iš arti stebėti trečiąjį civilizacijos evoliucijos šuolį. Vis dėlto egzistuoja viena didelė problema: Mind Map’ai ir kitos infografijos priemonės labiau tinka sisteminti ir įsiminti deklaratyviąją informaciją.

Nesunku perrašyti vadovėlį, kuriame aiškinama, kas iš ko sudaryta. Tokia informacija, vadovėlyje perteikta Mind Map’u, palengviną įsiminimą ir leidžia greitai išmokti informaciją, reikalingą egzaminui. Tačiau nei Mind Map’as, nei bet kuri kita infografijos priemonė nepadės norint suprasti procedūrinę informaciją. Tarkime, šiuo būdu sunku pavaizduoti pareigybinę instrukciją: jūs viso labo atsiminsite punktus, bet neperprasite pačios veiklos. Tam, kad būtų efektyviai stimuliuojami efektoriai, smegenims reikalingas algoritmas.

Todėl, mano giliu įsitikinimu, artimiausiu metu galime tapti liudininkais, o gal ir dalyviais, ketvirtojo, didžiojo smegenų evoliucijos šuolio. Ir šį šuolį jau galime stebėti! Tik jis įvyko ne žmonių smegenyse, o kompiuteriuose.

Specialiai kompiuteriams ir robotams sukurti net keli šimtai specifinių algoritminių kalbų, kurios leido robotams ir kompiuteriams tapti žymiai efektyvesniais gamyboje, moksle, informacijos perdavimo srityse.

Toks pat, o gal dar didesnis šuolis įvyks ir žmogaus smegenų vystymosi evoliucijoje. Jei tik sukursime ir panaudosime žmonių smegenims skirtas specialias algoritmų kalbas.

NEMOKAMAI gaukite 1 valandos trukmės mokymus „Paprastas būdas organizuoti verslą taip, kad išspręsti 95% visų problemų ir turėti laiko bei jėgų iškeliauti į kelionę aplink pasaulį“ užsiregistruodami www.drakon.lt

Leave A Response

* Denotes Required Field